Z jakich reklam, możemy korzystać w danych kampaniach

Do kampanii reklamowych na Facebooku przypisane są konkretne formaty reklam i umiejscowienia. Ponadto zależnie od formatu reklamy będzie potrzebne zdjęcia/film w określonym wymiarze. Reklamy różnią się także między sobą ilością tekstu, przycisków call to action lub linków przekierowujących do naszej strony. Tworząc nowa kampanię reklamową w menadżerze reklam lub w Power Editorze nie wiemy do końca jak reklama będzie finalnie wyglądać i czego potrzebujemy do jej stworzenia. Czy zatem jesteśmy skazani na metodę prób i błędów? Na szczęście z pomocą przychodzi nam strona https://www.facebook.com/business/ads-guide.

Po lewej stronie mamy cele kampanii reklamowych. Gdy klikniemy na któryś z nich rozwinie się lista reklam z których możemy skorzystać w danej kampanii.

Gdy klikniemy w poszczególną reklamę wyświetlają się nam wszystkie potrzebne nam informacje; jej opis, podgląd jak będzie wyglądała na różnych urządzeniach i wymagania, które musisz spełnić – np. wymiary obrazka, możliwa ilość tekstu.

Poniżej przedstawiam z jakich reklam możesz skorzystać w danej kampanii

 

Możesz też pobrać szczegółowy przewodnik po formatach reklamowych klikając tutaj

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

Jedna odpowiedź do “Z jakich reklam, możemy korzystać w danych kampaniach”

Dodaj komentarz