Sztuczne farmy fanów

Sztuczne farmy fanów.

Przeglądając posty na Facebooku, zauważyłem, że moja znajoma Emilka polubiła fanpage

https://www.facebook.com/pg/D-O-M-Y-2110636252348897

Zajrzałem tam i cóż widzę? Klasyczną farmę linków! Założony przed 3 dniami fanpage na który składa się raptem 3 posty, w tym dwa posty ze zdjęciem profilowym i tzw cover photo plus post ”konkursowy”, który zamieszczam poniżej.

Wyobraźcie sobie, że fanpage „zdobył” już, praktycznie bez żadnego wysiłku, prawie 1600 fanów dzięki fakowemu konkursowi, który łamie kilkakrotnie regulamin Facebooka, który wobec polskiego prawa stanowi publiczne przyrzeczenie, który nie ma nawet opublikowanego własnego regulaminu. Ale skutek jest pierwsza klasa: 584 reakcje,706 komentarze i 2232 udostępnienia!
O co zatem w tym wszystkim chodzi? O zbudowanie nieuczciwymi sposobami dużego fanpage, który w momencie sprzedaży (tak, taki jest prawdziwy cel tych działań) zmieni nazwę i wzbogaci konto właściciela o okrągłą sumkę i to raczej nie liczoną w setkach, a w tysiącach złotych.
Ludzie klikają bez opamiętania, bo można coś fajnego wygrać(?), nie zastanawiając się bliżej nad legalnością i wiarygodnością całego przedsięwzięcia.

ps. Nie tak dawno widziałem podobny fanpage, też poświęcony drewnianym domom, sądzę zatem że ktoś konsekwentnie żeruje na wielbicielach złotego runa!

Please follow and like us:

Dodaj komentarz