Reklama w Messengerze ? Tak to możliwe

by Facebook

Reklama w Messengerze ? Tak to możliwe

 

Od jakiegoś czasu Facebook zapowiadał, iż wprowadzi reklamy w Messengerze. Do tej pory to rozwiązanie było testowane w Australii oraz Tajlandii. Kilka dni temu to rozwiązanie trafiło również do Polski. Już dziś możesz dotrzeć, więc nawet do miliarda użytkowników Messengera. Jak to wygląda ? Zdjęcie poniżej autorstwa SPIDER’S WEB.

Jak to zrobić ? Z reklamy w messengerze możemy skorzystać gdy celem kampanii jest ruch lub konwersje. Gdy Tworzymy reklamę, w sekcji umiejscowienie wybieramy „Edytuj umiejscowienie”(w Power Editorze umiejscowienie wybieramy na poziomie zestawu reklam). A następnie pokaże nam się standardowo do wyboru: Facebook, Instagram, Audience Network i najciekawsza opcja czyli Messenger.

Tworząc reklamę zobaczymy po prawej stronie jej podgląd. Wybierzmy „Ekran główny messengera”

Mamy tu też inną ciekawą opcję – nie przekierowywać odbiorców reklamy do zewnętrznej strony internetowej, ale pokazywać im treści w okienku messengera. Aby to zrobić należy zaznaczyć w ‚destination’ opcję ‚Messenger”

Następnie klikamy ‚Set up messages’. Otworzy się okno w którym możemy dodać tekst, obraz lub film, a także klikalne przyciski dające odbiorcy możliwość wyboru działania.  Przyciski,  kierują do wybranych przez nas witryn, lub gdy posiadasz już własnego bota możesz podpiąć własne akcje.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Facebook Comments

%d bloggers like this: