QR kody messengera

QR kody messengera

Marketing na Facebooku sprawdza się znakomicie w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się w trybie online. Wtedy firma, czyli tak naprawdę jej fanpage może zwracać się do użytkownika chociażby poprzez system reklamowy. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, gdy użytkownik trafia na firmę w świecie offline czyli w tak zwanym realu. Firmy radzą sobie wówczas umieszczając w widocznych miejscach komunikat „Polub nas na Facebooku” ewentualnie „Znajdź nas na Facebooku”. Zwróćmy uwagę, że ta metoda ma wykorzystanie nie tylko w stacjonarnych placówkach firmy, ale również na etykietach, opakowaniach lub w reklamach zewnętrznych.

Zobaczmy jednak, co to oznacza w praktyce. Użytkownik musi wejść na Facebooka wpisać w facebookową wyszukiwarkę nazwę firmy i szukać właściwej firmy, często między innymi podmiotami, o podobnych (identycznych) nazwach.

Rodzi się naturalne pytanie, czy można ten proces jakoś usprawnić. Otóż z pomocą przychodzą nam tak zwane qr-code Messengera. Dla każdego fanpage firmowego można wygenerować jej oryginalny QR kod w postaci charakterystycznej grafiki.

Zeskanowanie takiego kodu przez użytkownika zaprowadzi go wprost do Messengera danego fanpage. Dodatkowe połączenie Messengera z tak zwanym czatbotem daje firmie wprost nieograniczone możliwości komunikacyjne – np. automatyczne wysyłanie newslettera, przypominanie o ofercie. Warto zauważyć, że otwieralność wiadomości w messengerze wynosi 95%!!!. W przypadku email marketingu gdy otwieralność wynosi 20% mówimy o sukcesie.

W przypadku korzystania z kodów messengerowych warto też dołączyć instrukcję dla klienta jak taki kod zeskanować:

1. Otwieramy aplikację messengera i na dole klikamy w ikonę postaci (rys. poniżej)

2. Następnie na górze klikamy w “Skanuj” (rys. poniżej)

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz