★ Jak sprawdzić piksel Facebooka?

 

W artykule [tutaj] opisałem zjawisko tak zwanego Zuck Death Spiral. Mówiąc w skrócie, chodzi o politykę Facebooka, w której ogranicza on (ba prawie uśmierca) tak zwane zasięgi organiczne. Nie ma co ukrywać, że Facebook nastawiony jest przede wszystkim na zarabianie pieniędzy.

Chcesz realizować swoje cele biznesowe, chcesz żeby korporacja spojrzała na ciebie przychylniejszym okiem – zamawiaj reklamy na Facebooku i czy się to komuś podoba czy nie, taki trend będzie trwały. Firmy muszą korzystać z Facebook Ads!

Jeśli się już na ten krok zdecydujesz (a wierzę, że jesteś na to skazany) – będziesz musisz w pełni korzystać z dostępnych narzędzi. Chyba najważniejsze z nich to tak zwany piksel Facebooka. Omówię to dokładniej w innym materiale, a teraz tylko powiem, że chodzi tutaj o umieszczenie w źródle własnej strony internetowej, maleńkiego kodu – piksela Facebooka, który pozwala monitorować zachowania użytkowników strony będących jednocześnie zalogowanymi na Facebooku.

To zaskakujące, jak wiele firm prowadzących naprawdę starannie swoje fanpage nie korzysta z tego narzędzia. A skąd wiadomo, że nie korzysta?[RegUserOnly]

Tutaj z pomocą przychodzi bardzo przydatna wtyczka do przeglądarki Chrome, tak zwany Facebook Pixel Helper. Pozwala ono momentalnie stwierdzić czy dana strona internetowa ma założony piksel Facebooka czy nie. I dodajmy – jest całkowicie bezpłatna.

Tak wygląda strona na której zainstalowany jest piksel Facebooka

a tak strona bez instalacji

Poniżej podaję link do ściągnięcia tej wtyczki i polecam jej zainstalowanie we własnej przeglądarce chrome.

Wtyczka do chrome.

 

[/RegUserOnly]

Jeżeli uważasz, że ten artykuł był ci przydatny proszę cię o zostawienie komentarza i polecenie tego artykułu swoim znajomym.

 

źródło grafiki: Label vector created by Freepik

Please follow and like us:

2 odpowiedzi do “★ Jak sprawdzić piksel Facebooka?”

  1. Ryszardzie – nie zgadzam się, ze Facebook zabija zasięg organiczny.
    To my tworzymy coraz więcej treści, lubimy coraz więcej stron i znajomych – siłą rzeczy nasz newsfeed nie jest z gumy.

  2. Monika, pozostaniemy przy swoich zdaniach. Twoje argumenty są prawdziwe, ale to nie wszystko. To co opisałem w pełni zgadza się z polityką wielkiej korporacji. Facebook to wielka maszynka do zarabiania pieniędzy przez pana Zuck.

Dodaj komentarz