Jak pozyskać adresy mailowe znajomych z Facebooka?

 

Wydaje się, że na postawione w tytule tego postu pytanie odpowiedzieć można: po prostu ich spytać. Ale wiadomo, jak to jest ze znajomymi na Facebooku, każdy z nas oprócz znajomych, których znamy w realnym życiu ma też znajomych wirtualnych. Często dodajemy do znajomych osoby, na które zwróciliśmy uwagę, których jakichś wiadomość nas zainteresowała. Tak tworzymy świat wirtualnych, facebookowych znajomych.

Zapisz się na Newsletter

Facebook z jednej strony chce o nas wiedzieć jak najwięcej, ale z drugiej strony przestrzega dosyć rygorystycznie polityki prywatności. To znaczy, robi wiele, aby się wprost z nami tą wiedzą nie podzielić. Trudno jest wyciągnąć od Facebooka adres jakiegokolwiek naszego znajomego. Czy można jednak obejść ten problem z drugiej strony, korzystając z „kuchennych drzwi”?

Otóż tak, istnieje pewien bardzo prosty sposób na pozyskanie adresów mailowych twoich znajomych na Facebooku. Wystarczy w tym celu założyć konto mailowe w Platformie yahoo.com . Tylko ta sieć umożliwia nam integracje z Facebookiem. Zauważmy, że funkcji tej nie posiadają Gmail ani Outlook. Proces integracji nowego konta na Yahoo z Facebookiem pokazuję dokładnie na kilka poniższych ilustracjach

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz