Jak korzystając z poczty Gmail prowadzić konto firmowe i prywatne jednocześnie – magia etykiet

Konto na Gmailu wykorzystywane jest przez wiele osób i firm jako oficjalne konto mailowe. Czy wiesz że wykorzystując jeden adres możesz starannie oddzielić pocztę firmową i osobistą?

Pokażę ci jak to zrobić.

Regułą Gmaila jest że nie uznaje on kropek w adresach mailowych. Dwa adresy imienazwisko@gmail.com i imie.nazwisko@gmail.com (oczywiście napisane bez polskich czcionek) są uważane przez korporację Google za identyczne!

Pozwala to, wykorzystując tak zwane etykiety poczty Gmail na stworzenie przydatnych reguł wiadomości. Pozwalają one na osobne przechowywanie maili, przychodzących na „adres z kropką” i „bez kropki”.

Zobaczmy to na przykładzie.

Powiedzmy, że na stałe używany adresu bez kropki (konto firmowe). Koledze z wojska podajemy natomiast jako adres prywatny mail „z kropką”.

Aby utworzyć nową etykietę przyślijmy do siebie z konta bez kropki na konto z kropką wiadomość testową. Gdy już dojdzie na nasze konto, kliknijmy checkbox przy tej wiadomości . Pojawi się wówczas ( w poziomie) zakładka „przenieś do” oraz „etykiety”. Zaznaczamy „utwórz nową” i nadajemy jej nazwę na przykład „Wiadomości Prywatne”.

W okienku „Przenieś do” pojawiła się już wprowadzona przed chwilą etykieta i klikamy także w nią.

I wszystko już działa.

W lewym menu pionowym mamy zakładkę o nazwie Wiadomości Prywatne i tam wpadać będą WSZYSTKIE wiadomości przesłane do nas na adres imię.nazwisko@gmail.com.

PS. Już tylko Waszej wyobraźni pozostawiam tworzenie innych reguł porządkowanie poczty w gmailu i stworzenie na przykład adresu i.mienazwisko@gmail.com dla wiadomości „niezwykle prywatnych” 🙂

A tutaj mamy filmik ilustrujący cały ten proces

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz